| WarriorRoma a întrebat:

Am 13 ani in martie fac 14 si am visuri umede(baiat) si doar nu ma uit la femei si nu înțeleg de ce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Felicitari, nu mai esti baietel, esti baiat tongue

| Nirvanaaa a răspuns:

Fiindca incepe pubertatea si incep schimbarile hormonale. Este fiziologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un copil sănătos si normal. E absolut firesc la vârsta ta să visezi umed.

| blairelovesmusic a răspuns:

Esti la pubertate, este normal.

Înseamnă că ar cam fi cazul să te uiți. Și nu doar sa te uiți.
E un semn!

| Chrryssy a răspuns:

Este ceva absolut normal și firesc. Nu te sfii sa îți studiezi corpul și nu te rușina de acest proces, este foarte normal. Poți începe sa te informeze despre schimbările hormonale din corpul tău căutând pe google, dacă îți este Rușine sa discuți cu părinții, deși aceasta ar fi cea mai buna soluție. Documentează despre sex și in special cum te poți proteja in timpul sexului și de ce. happy