| alexzey a întrebat:

Am 13 ani si fac 50 de abdomene si 35 de flotari pe zi poate sa-mi incetineze cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myhay144 a răspuns:

Nu in niciun caz, te ajuta sa te menti in forma sa nu ridici greutati deasupra capului atat in rest poti sa faci orice

10 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Nu are nimic, e chiar bine.

| zacrazy a răspuns:

Doar exercitiile fizice ce implica ridicarea de greutati pot incetini cresterea.

| smaranditza a răspuns:

Nu cred; dar nu e cazul sa exagerezi; corpul tau se afla in plin proces de formare, crestere, etc; orice exagerare poate fi daunatoare la un moment dat! vorba romanului:totul cu masura...
dar, mai laes, bucura-te de copilarie, exercitiile de care spui sunt parca prea drastice pentru anii tai; incearca sa citesti, sa te plimbi, excursii la munte, admira peisaje, etc
astea ti-ar face bine cu adevarat!

| Meryem027 a răspuns:

Nu, stai linistit/a.happy Dimpotriva, e bine ca faci sport.

| Sill a răspuns:

Nu doar sati incetineasca gandirea..."incetineze"?

| T2S a răspuns:

In niciun caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun pariu ca poti sa faci mai multe abdomene, poate chiar si flotari, de exemplu faci astazi 35 def lotari si 50 de abdomene( 3 serii) si maine mai bagi 2-3 flotari si 10 abdomenewinking daca o tii asa o sa cresti ceva numarul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| d33a a răspuns:

Nu, cresterea nu iti inceteaza facand abdomene sau flotarihee hee

| Adela_8425 a răspuns:

Nu... doar sa iti tonifice musculatura!