| XatomisX a întrebat:

Se poate sabii cu bicicleta medicinala? adica in 15 minute dau jos doar 100 calorii in timo voi slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bdtd04 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti cu bicicleta medicinala ar fi bine sa tii si o dieta in acelasi timp. Si eu am avut o bicicleta medicinala dar nu am slabit pana ce nu am tinut o dieta si mult jogging. Succes!

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Se poate slabi daca tii si o dieta. Orice sport fara dieta nu slabeste.30 minute pe zi e cam recomandat! Am vazut ca au vorbit doctorii despre asta.Incearca regimul disociat, dieta Montignac etc si fa si la bicicleta si rezultatele se vor vedea.Numai bine

| mona a răspuns:

Nu cred ca vei slabi, eu am avut si o foloseam 2 ore pe zi si...nimic

| emag a răspuns:

Da, dar slabesti avand un regim sanatos si facand sport

| luisanamy a răspuns:

Trebuie sa mananci si sanatos pentru a slabi.

| gangnamstyle a răspuns:

Cum spune si profesorul nostru de bio sa "mananci trebuie sa stii" adica nu carne prajitura cu carne batoane cu carne(crenvustii) treubie sa ai in tine lipide glucide vitamine (nu din pastile ca alea te ingrasa mai rau) nu dulciuri pentru glucide ci fructe oua (galbenusu`) si te uiti si tu peste alte documentare sunt multe

| Tensai a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa pedalezi la ea la un nivel usor, adica nu sa fie greu de pedat. sa pedalezi mai mult in gol( sper ca intelegi ce vreau sa zic ) pentru ca altfel daca e setata pe greu o sa faci muschi la picioare si o sa devina groase. asa daca pedalezi pe liber si mai repede ti se subtiaza picioarele

| Ionutzu22 a răspuns:

Pai...stai mai mult de 15 minute. eu am luat una de pe http://bicicletamedicinala.ro/ si pentru rezultate stau cam o ora. de fapt pedalez nu stau :))