| ella_7332 a întrebat:

Am 14 ani si nu am sanii mici, am inceput de vreo luna sa port sutien...

o sa se lase sanii?

sau o sa incetineasca ritmul de crestere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

#. Suntem in aceeasi situatie si eu am sanii foarte mici si sunt in clasa a 8 a insa dezvoltarea saniilor nu depinde de tine ci de organism... eu una nu cred in nici o reteta cu marar sau toate tampeniile avem un organism care se dezvolta mai greu si nu ai ce sa faci daca vrei sa nu se mai vada golul poarta sutien cu burete foarte mult si s-a rezolvat daca ti-a venit si ciclul mai tarziu inseamna ca organismul se dezvolta greu, eu asa am patit insa nu fac din asta un complez cine ma place ma place si fara sani si te asigur ca sanii vor creste cu timpul poate fi si o problema hormonala insa du-te la medicul ginecolog ca nu cumva sa fie o problema hormonala insa poate fi si ereditar mamei de exemplu iau aparut sanii la 23 de ani. am mai auzit ca sanii cresc si dupa dezvirginarehee hee insa pentru varsta noastra momentan este cam devreme.

7 răspunsuri:
| mmeee79 a răspuns:

Nu-i adevarat. Poarta doar la scoala si e ok, dupa asta poti purta prin casa o bustiera sau nimic.lasa sutienul doar pentru scoala si ocazii, sau pentru cand mergi la magazin.
Sau pe acasa foloseste din ala fara arcuri. e mult mai bine.

Multa, multa bafta!:*

| Woofy a răspuns:

Multumesc pentru aprecierehappy

| Florii_4197 a răspuns:

O sa ti se incetineasca ritmul de crestere...primesc vreo funda?

| pipa11 a răspuns:

Matusa mea a crezut ca tine dar peste o luna nu a mai avut pro brobleme. Se pote sa te fi lovit la sani. INCEARCA SA TE PROTEJEZI si totul va creste natural.

| bia_6925 a răspuns:

Eu am tot 14 ani si am sanii destui de mici...

eu port sutie cam tot timpul si are burete``nu exagerat de mare.dar destul``hee hee...

dar am auzit ca cine de dezvolta mai repede mai tarziu o sa aiba sanii mai mari...

de ex:tu ai cei mai mici sani din cls...pe la aproximativ 25 de ai tu o sa ii ai mai mari.nu stiu sigur daca ii adevarat ce am auzit dar in fine nu tr sa iti faci grija de asta.

daca esti draguta, baieti nu se uita neaparat numa la sanii.parerea meabig grinbig grin... funda?

| vlad94_6746 a răspuns:

Asa te-a facut mama natura. o sa vezi in timp. oricum nu te gandi ca la 14 ani sa ii ai cat N.Luciu. nu ar fi normal

| Timotej a răspuns:

E bine sa porti sutien daca nu ai sanii mici dar important e ce sutien porti (sa nu te stranga, sa nu te jeneze). Ca sa nu ti-se lase sanii musai sa porti sutienul potrivit.
[sunt baiat dar stiu treburile feteleor pentru. am stat toata viata mea langa fete si femei laughing )