| Anonimboy111 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa merg la sala, spune ti mi ce exercitii sa fac, dati mi un program potrivit pe care sa l urmez mereu va rog si alimentatia, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Aceste exercitii trebuie sa alcatuiasca o rutina care e facuta pentru tine si conditia ta fizica, plus ca depinde de scopul pe care vrei sa-l atingi. Poti citi aici https://www.doc.ro/......pului-tau.

Apoi depinde daca vrei sa slabesti, sa pui masa musculara, sa dezvolti rezistenta etc. E indicat sa vorbesti cu un specialist care te indruma, nu sa faci la intamplare.Cu regimul alimentar se aplica aceeasi idee, nu poti alege unul random trimis de un strain de pe net.

| Anonimboy111 explică (pentru dullcat):

Hai lasa ti ma eu am intrebat ce exercitii sa fac pentru abdomen si brate pentru inceput nu ca nu stiu ce

| dullcat a răspuns (pentru Anonimboy111):

Nu ai specificat pentru ce sa fie exercitiile, ai spus la general.Invata sa te exprimi corect si concis.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu un antrenor acolo sa te indrume