| Matei4 a întrebat:

Merg la sala si vreau sa stiu daca are ceva daca nu am un program stabilit de exercitii, ci fac ce apuc.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice activitate fizică e bună dacă nu ai contraindicaţii de la medic. Dacă vrei să lucrezi anumite grupe de muşchi să se vasă rezultatele ar fi bine să lucrezi (niţel măcar) mai organizat

| aimullah123 a răspuns:

E important ca faci sport si sa stii ca cel mai mult conteaza ceea ce mananci. Daaaar, si antrenamentul pe care il faci e foarte important. Sigur ai si tu un antrenor pe acolo big grin Sa ai grija sa nu te lasi de sala la prima febra musculara laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru aimullah123):

La ce te referi cu "conteaza ceea ce mananci"?

| aimullah123 a răspuns (pentru Cosmin86):

Adica sa nu mananci ca mine numai carnati, salam, cipsuri si seminte ca te faci de 100 de kg dar nici sa mananci numai stevie si sfecla rosie ca nu mai faci muschi. Gasesti pe internet o gramada de informatii despre ce ar trebui sa mananci cand faci sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru aimullah123):

Fii si tu mai explicit cand dai un sfat. Gen sa manance multe proteine (chiar si 3-4 fripturi pe zi + oua, branza, nuci, migdale, etc.). Asta cred ca voiai sa zici.

| Kerre a răspuns:

Daca mergi la sala si faci faci ce apuci atunci nu te astepta la rezultate. Totul trebuie sa aiba un program bine stabilit pe care sa-l poti urma. Sfatul meu e sa dai un serch pe google sau Youtube si sa cauti un program de antrenament potrivit tie, care sa-l faci cu bucurie.

| HugeHulk a răspuns:

Inseamna ca mergi cam degeaba, nu te astepta sa vezi rezultate. Cauta un program online, e plin netul de ele si respecta-l pentru o luna. Vei vedea schimbari majore.

| Alinaa2928 a răspuns:

Dacă vrei să obții un efect asupra corpului tău trebuie să îți organizezi timpul și să lucrezi cu acele zone ale corpului mult mai mult (având un mic program). Nu e întocmai ok să "faci ce apuci" dacă vrei niște efecte asupra zonelor pe care lucrezi. Bafta!

| BrinyScout46729 a răspuns:

Dupa părerea mea ar trebui să ai măcar un mic program