| axeel02 a întrebat:

Am 16 ani, 1, 67 m si 84 de kg... vreau sa slabesc! Ce imi recomandati? In afara de sport. La o dieta/regim ceva.Ce ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laurentiavl a răspuns:

Pentru slabit poti sa bei multe lichide: ceai (fara zahar!), apa cu lamaie, sau apa simpla.
Evita sa bei bauturi acidulate. Nu manca alimente prajite sau dulci. Mananca doar de 3 ori pe zi (fara gustarele intre mese). puneti putina mancare in farfurie atunci cand mananci, si foarte important este sa mesteci incet, deoarece...mancarea mestecata bine se dizolva mai bine in stomac. Evita sa mananci sarat (sarea retine apa in corp).
Dar orice ai face, pentru a slabi trebuie sa si faci un pic de sport, deoarece atunci cand vei fi slaba, corpul tau va avea nevoie de tonifiere. Tot ce trebuie sa faci este doar sa faci 20-30 de asezari sau sarituri cu coarda pe zi. De asemenea mersul cu bicicleta ajuta, si incearca sa mergi cat mai mult pe jos.
Succes! :-)

3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Iti recomand un obicei: uita de diete si regimuri. Mananca sanatos.

| Alynescu22 a răspuns:

Iti recomand un plasture care se lipeste dar nu il lipesti pe spate sau pe burta til lipesti pe gura

| axeel02 explică (pentru Alynescu22):

Daca vrei sa zici ca mananc mult, chiar nu o fac happy