| shocky2 a întrebat:

Am 16 ani! Cate ore trebuie sas dorm zilnic big grin?

Si de ce sunt am starea asta de somnolenta si plictiseala in permanenta?
yawn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Intre 8-10 ore, depinde si de organismul tau.Fii mai activ, practica un sport cu regularitate si ar trebui sa te puna te picioare.pa

| RoxAnana a răspuns:

Pai un om trebuie sa doarma in medie 8 ore. probabil esti asa pentru ca nu stii sa iti faci inviorarea de dimineata si nu stii sa iti ocupi ziua cu ceva placut. adica de ex de dim te trezesti, faci patul, te duci la baie, te schimbi, mananci, dai drumu la muzica si iti incepi ziua in fortawinking

| catalina_8997 a răspuns:

In medie cam 8 ore

| Bybanu a răspuns:

Ca un om normal trebuie sa dormi la pranz, de la 14. 00 la 17. 00, si seara de la 22. 00(maxim) si trezirea 7. 00-8. 00 dimineatabig grin

| DEBrown a răspuns:

Nu stiu, eu am 16 ani si dorm 10-12 ore pe zi. Probabil dormi putin daca ai starea aceasta. happy

| Mimii9832 a răspuns:

Fix asa mi se intampla si mie poate de la vremea asta mohoratasad... uneori persoanele pot fi obosite si de la vremewinking

| Debb a răspuns:

Aceasta stare nu este doar pentru ca dormi prea putin, desi este posibil. Poate sa fie si din cauza ca dormi prea mult happy. Nici un om nu se trezeste vioi! Este multa liniste in jurul tau, tu esti indiferenta de aceea totul este plictisitor.

| treipuncte a răspuns:

Eu tot...am aceasta stare laughing

| lala178 a răspuns:

Un om trebuie sa doarma 8 ore pe noapte pentru a fi odihnit, iar somnolenta si plictiseala ti se trag, cel mai probabil, de la faptul ca nu esti activ.

| theLOVEsc a răspuns:

Un om matur doarme in medie 8 ore nici mai mult nici mai putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti Om in toata firea 8 ore, dar daca esti copil-adolescent 10 ore.

| libertate a răspuns:

Starea de somnolenta o ai pentru ca esti plictisita! Iar cu cat dorimi mai mult cu atat ti e mai somn!
Incearca sa iti umpli timpul cu ceva distractiv! Fatzi prieteni noi! Distreazate!
Incalca reguliile (dar nu in exces, poate o sa te pedepseasca) pentru ca esti la varsta in care poti sa faci fiecare nebunie care iti vine in cap! Profita de ea!