| Friendd a întrebat:

Acum ma simt extrem de plictisita. Si sunt intr-o stare de somnolenta... intr-un fel nu am chef de absolut nimic ( decat sa dorm eventual ). Aseara m-am culcat la 21:30, deci devreme. Practic, e programul meu zilnic. Deci nu pot zice ca ma simt asa din cauza ca nu am dormit aseara sau nu stiu ce am facut. De la ce e starea asta? De la caldura de afara sau de la plictiseala? Cum pot scapa de ea ( in afara sa dorm, chiar daca simt intr-un fel nevoia )?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Se numeste Astenie de primavara! Se face datorita schimbarilor mari de temperatura si umiditate!