| SkandallKamataru a întrebat:

La voi isi face efectul cafeaua? Eu beau si nu prea simt nimic, beau cate o lingura cu varf la o ceasca de cafea si doar ma agita putin, in schimb starea de somnolenta e tot acolo.
Daca mi-e somn si beau cafea, dorm fara probleme laughing.
Cred ca am sa imi fac acum o cafea, pun 3-4 linguri ca si asa trebuie sa merg la sala si va tin la curent laughing

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca esti bautor de cafea clar nu isi mai face efectul, o bei din obisnuinta, beau 3 pe zi, mai ales dimineata o incep cu o cafea, nu sa ma trezesc ca nu mai are efect, si pentru ca e bautura mea preferata, las si mancarea pentru cafea, oricum daca nu te odihnesti bine poti sa bei si 10 cafele ca nu au efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neaaa nu le am cu cafeau și alte prosti... Nus de mine boss

| SkandallKamataru explică (pentru anonim_4396):

Da tu cu ce le ai cu strugurii? Iti plac strugurii cu pâine

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Apă frate beau apă struguri sunt sănătoși boss și nu-ți fac rău pe când cafeau te distruge și îți afectează întreagă sănătatea frate și păcat să-ți bați joc de sănătate ta.

| SkandallKamataru explică (pentru anonim_4396):

Da frate am auzit ca cafeaua iti distruge ficații si iti roade stomacu e adevarat oare? Am auzit ca daca bei multa iti intra în sânge si te arde așa pe vene tu xe parere ai eu asa am auzit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Cafeau este enorm de periculoasă nu mulți cu Adevărat sunt conștienți de asta. Pentru mine cafeau este Acoolul și țigară. Fiecarea sa bea sa mănânce ce vrea inima și sufletul lui frate pe mine nu ma afectează ce bea și ce mănâncă altul sa aibă înzecit și aicia și pe lumea celelaltă dar ar fi păcat mare enorm săne batem joc de sufletul și corpul nostru pe care Dumnezeu ne dăruit un suflet și un corp sănătos și noi ne batem joc de el cu nimicuri pline de chimicale cancerigene care ne pune sănătatea la pământ.

| SkandallKamataru explică (pentru anonim_4396):

Adeevarat frate baie stie ca cafeaua e facuta artificial, paște fericit frate sa fii sanatos si bucuros de Crăciun si sa iti ajute Dumnezeu Crăciun fericit si sa nu mananci prea mulți struguri cu apa sa nu ți se facă rau Crăciun fericit doamne ajuta bro doamne ajuta si sa facen multi bani la anul noi sa fim sanatosi ca pana la urma sanatatea e mai buna deecat toate. Crăciun fericit bos si sa mananci tot din farfurie sa nu mai ramana nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dumnezeul sa fi cu noi toi Amin.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Corpul uman dobândește toleranță față de majoritatea substanțelor, deci în timp este nevoie de o cantitate din ce în ce mai mare de cofeină ca să obții același efect.

Cea mai bună soluție pentru a te simți odihnit este să dormi un număr suficient de ore zilnic, să ai o nutriție bogată în minerale și să te hidratezi corespunzător.