| Stefmarius a întrebat:

Am 17 ani jumatate si de ceva timp am dureri in zona inimi (ma sageata) si respir greu in timpul acela pentru ca ma doare cand respir, mi se intampla rar. am fost la doctor si mi s-a spus sa nu ma supar si sa nu ma stresez. nu am facut un consult de specialitate. imi puteti spune ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Si eu patesc la fel, si asta e din cauza stresului, si cand te enervezi. Tot ce trebuie sa faci este sa nu mai fii atat de pasatoare atunci cand stii ca e vorba de un lucru care nu depinde de tine. Deci, nu te mai enerva pentru orice, fiindca pot sa apara si alte probleme, cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorul tau are dreptate. Orice om de pe lume pateste asta (si tu ar trebui la varsta ta sa stii ce inseamna cand te doare). Atunci cand te doare in zona inimii, nu iei destul aer, mama mi-a spus tot timpul, sa iau aer foarte adanc, iar dupa cateva secunde trece!

| 0x11111051 a răspuns:

Am si eu asa ceva (de fapt am avut, la virsta de 15 ani) Stiu, e putin dureros, parca te-ar impunge in inima. Doctorul are dreptate, nu te stresa.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, eu sunt operata la inima, si iti spun din propria experienta, asa ma simteam si eu inainte. N-as putea spune ca ai exact ca la mine, dar du-te si fa-ti o electrocardiograma. La Iasi sunt cei mai buni medici. Acolo eu am fost operata de un medic de acolo, si sunt medici foarte buni acolo. Spwer sa nu ai nevoie de operatie tu, dar nu strica sa faci un consult mai indeaproape. Ai putea merge la medicul meu doctorul Alexandru Ciucu. Sper sa mai fie si acum acolo, el este ardelean, si un doctor cu mare inima si suflet!