| bishsmahs a întrebat:

Am 18 ani si mi-a curs sange din nas pentru prima data, din senin. Ma spalam pe fata si a inceput sa-mi curga sange din nas, care poate fi cauza? Precizez ca am inceput un tratament cu antibiotic pentru acnee acum 20 de zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este din senin. Acolo este o mucoasă foarte fină. Pot fi multe cauze. Observă dacă se repetă.

| adryang78 a răspuns:

Nu te alarma. Și, mai ales, nu începe să cauți pe internet posibile cauze, fiindcă, inevitabil, o să ajungi să crezi că ești pe moarte. happy
Pot fi mai multe cauze, dar cel mai probabil un vas de sânge s-a spart. Se întâmplă oricui, nu-ți face probleme.

| Smmo a răspuns:

Poate fi foarte banal sau grav. Daca a fost o sangerare care nu tine de vreo trauma mecanica (bagat degetele in nas, suflat foarte tare nasul) care sa-ti fi afectat venele din nas, vorbeste cu medicul de familie sa vezi ca investigatii poti face.