| petruselsimona a întrebat:

Am 20 eozinofile. In rest toate analizele singelui sunt bune si se incadreaza in valori normale. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca leucocitele sunt in limite normale, inseamna ca ai o alergie sau paraziti intestinali. Si o alergie usoara, abia simtita poate creste eozinofilele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate fi vorba de o infecţie sau o parazitoză (viermişori intestinali), o alergie, o boală a ţesutului conjuctiv sau pulmonară.
Tabloul clinic trebuie interpretat foarte bine, numărul de leucocite îşi spun cuvântul.
Sănătate.
Pa, pa.