| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si am observat ca nu mai am erectia matinală. Acum ceva timp am suferit o cădere nervoasă si urmez tratament pentru asta.De atunci nu o mai am.Dar in cursul zilei obtin o erectie puternică de fiecare dată când vreau sa ma "distrez" sau citesc/vad ceva "provocator". Totul decurge normal.Care sa fie cauza? Sau e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Pe masura ce inaintezi in varsta, vei observa astfel de schimbari. Ai auzit-o poate pe aia ca "nu mai pot sa tin prosopul". Erectia matinala devine mai putin frecventa, daca ai aceeasi partenera dupa un timp vei avea nevoie de un pic de stimulare din partea ei etc.
Poate ca la tine sa aiba o legatura cu tratamentul, dar nu cred ca ai un motiv de ingrijorare cat timp obtii raspunsul dorit atunci cand te "distrezi".

| GeneviveJ a răspuns:

Nu este ceva anormal. Modificarile acestea nu ar trebui sa devina o problema decat in cazul in care simti ca iti pierzi cu totul libidoul si incep disfunctiile erectile. Este posibil ca tot stresul si emotiile pe care le-ai trait sa te fi afectat, insa este remediabil. De asemenea si anumite medicamente interfera cu sinteza hormonala si cu echilibrul organismului. Daca problemele persista trebuie sa discuti asta cu un specialist.

| RAY a răspuns:

Anumite pastile pur simplu inhiba erectia de dimineata, consuma usturoi este dovedit stiintific ca ajuta in impotenta

| BlondaBlondii a răspuns:

Poate este o perioada mai stresanta pentru tine