| ionut7 a întrebat:

Am 25 ani, 1.80. 74 kg si am burta, in rest sunt slab. Cum scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

De grasimea de pe abdomen se scapa cel mai greu. Tine o dieta bazata pe vegetale o anumita perioada. Va ajuta, mai mult ca sigur. Sanatate! E mai importanta ca estetica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU SCAPI DE BURTĂ CU ABDOMENE, ESTE O CONCEPȚIE TOTAL GREȘITĂ.
Deci, dacă vrei să dai jos burta o dai exclusiv cu exerciții de tip cardio, alergat, săritul coardei, n exemple.
Dacă consumi bere, ți-aș recomanda să nu mai faci asta și în rest nimic de schimbat, ah poate să nu mai consumi sucuri și fastfood-uri dacă o făceai, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport : exerciții de care vrei tu, mers pe jos, alergat, sală etc
2l apă zilnic
Mănâncă echilibrat, moderat, variat
Ai o greutate normală pentru înălțimea și varsta ta.
Ideea e să mănânci tot ce vrei, nu exagerat.
Cred că asta presupune un stil de viață sănătos.

| volumexd a răspuns:

Faci abdomenewinking

| cristinel375 a răspuns:

Exercitii abdominale de toate tipurile daca vrei sa te axezi doar pe abdomen. In 3-4 saptamani daca faci cam 30-45 min pe zi doar abdomen o sa slabesti, dar sa nu uiti de mese regulate si sanatoase, fara exces de grasime!