| arem a întrebat:

Am 46 kg si 1.69M. Sunt anorexic? De asemenea un coleg de al meu 1.80 si 60Kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ar mai trebui vreo 10 kg in plus

| arem explică (pentru suntserios):

Dar colegul meu?

| suntserios a răspuns (pentru arem):

Si lui

| arem explică (pentru suntserios):

Deci suntem sau nu anorexici?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anorexia e o suita de boli care se manifesta la nivel psihic si fizic.
Nu stiu daca sunteti sau nu anorexici, stiu doar ca sunteti subponderali conform indecelui de masa corporala

| Sn4k3 a răspuns:

Nu sunteti anorexici, dar sunteti subponderali. Din inaltime scazi 10 si ala e numarul de kilograme care ti-ar trebui.

| Donsavas a răspuns:

Dacă refuzi mâncarea Da, daca Nu, esti doar malnutrit. Consulta un nutritionist si vorbeste cu medicul tau de familie. Cauzele malnutrtiei pot fi multe.

Răspuns utilizator avertizat