| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca o prietena a avut ADHD Când era mai mica, acum are 20 de ani, se comporta normal, nimic ieșit din comun, ADHD-ul dacă l-a avut îl are toată viața?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii mai ramane doar deficitul de atentie; atentia poate fi dezvoltata prin meditatie. Astfel de ADHD poti scapa permanent daca vrei.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, doar amintiri de când era mică. Am cunoscut un puști. Rupea tot, că așa i se părea lui amuzant. După ce vedea obiectul rupt, îi părea rău, apoi o lua de la început într-o veselie, puteai ca să îl angajezi ca distrugător de documente.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ea nu rupea nimic, era agitata și cumva cu prea multă energie, dar nu striga sau ceva, sau nu rupea nimic

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu atât mai mult, nu se pune problema că nu își poate reveni.

| Donsavas a răspuns:

Adhd ul si toc ul sau schizofrenia se pot vindeca, daca e urmat tratamentul psihiatric in tinerete sau in copilărie, când e cazul. Psihoterapia este inclusa in tratament. Uneori se pot vindeca si fara toate astea.

Răspuns utilizator avertizat