| Hfhaffj a întrebat:

Salut, am și eu o mică problemă. De vreo 2 luni vorbesc cu o fată, oarecum de curând am aflat ca ma place și ea a aflat că o plac. Până acum la școală ne comportam normal, uneori o mai luam eu in brațe sau ea pe mine, în rest nimic special. Zilele trecute am ieșit cu ea și totul a fost diferit, s-a pus cu capul pe umărul meu, am ținut-o in majoritatea timpului in brațe, ne-am plimbat ținându-ne de mână și ne-am și sărutat de două ori.Se vedea clar că s-a schimbat ceva, dar acum am o mică dilemă.Nu sunt sigur dacă suntem sau nu întro relație și problema e ca nu știu dacă sa ma port cu ea ca și când am fi întro relație sau nu, la liceu sau când o sa mai ieșim(adică sa o tin de mână sau să o sărut, etc.)Cine dorește și are buna voință îmi poate da un sfat. Va mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Evita sa o saruti de fata cu altii. Faceti asta cand sunteti doar voi doi. Dar daca ea se cere sarutata nu o refuzi.
De mana poti sa o tii.
Daca a acceptat sa o saruti, nu cred ca va da inapoi. Sunteti intr-o relatie.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea si sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna, mai ales dupa tot ce s-a intamplat la acea intalnire. Mie asa mi se pare normal, probabil si ea se intreaba acelasi lucru ca si tine deci nu o lasa cu ochii in soare.

| StevenMetalhead a răspuns:

Salutare Marius. Eu cam complicată treaba cu relația. Spune-mi te rog oare ar avea importanță? Dacă ea acceptă să te sărute și să petreceți timpul împreună, asta-i deja o relație, când te înțelegi bine cu un prieten, doar nu-i spui „Hai să fim cei mai buni prieteni", asta se primește de la sine. Eu zic să o scoți la un suc, cafea, ceai și să discuți față în față cu ea gen „Eu văd că noi nu ne putem sătura unul față de altul și de aceea am decis oficial să avem relație de dragoste". big grin Chiar așa și zii frate Marius, cine știe poate pe de o parte e bine, adică te poți gândi că azi se sărută cu tine, iar mâine cu altul, căci voi oarecum nu sunteți într-o relație big grin. Asta e, așa că mai bine totuși cheam-o la randez-vous și decide ce ve-ți face. Succese bro.