| TheSoldier a întrebat:

Am aparat dentar mobil si cand am vrut sa il spal l-am scapat si s-a rupt partea de jos din dreapta (plasticul, nu sarmele). Stiti cumva vreo metoda de a il lipi la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Va trebui sa il duci la un tehnician dentar. Doar el il pot repara.
http://www.i-medic.ro/articole/5-motive-sa-porti-un-aparat-dentar

| OaiaNinjalău a răspuns:

Nu cred ca ar firecomandat sa il lipesti cu vreo solutie gen super glue sau alte marci de substante deoarece iti va dauna sanatatii... iti recomand sa iti cumperi altul... parerea mea! Seara placuta!

| eMiky24 a răspuns:

Mai bine mergi la un medic dentist.