| Madhu a întrebat:

Am aproape 16 ani, inaltime 1.47 și 47-48 kilograme (nu scad, nici nu urc). Am un format al corpului "ciudat". In partea de sus (de la brâu in sus), sunt slabuta, am un pic de burtica si sâni marisori. In partea de jos, sunt lata in șolduri, am fund potrivit (părerea mea) si picioarele nu sunt tocmai subțiri, ma refer la coapse. Tata spune că am prea multă celulită, dar eu așa am fost mereu mai "grăsuță"la picioare. În toamnă voi merge la înot.

Ținând cont de datele oferite, este vreo problemă legat de kilograme-inaltime? Sunt totuși grăsuță? Iar ținând cont ca de mica eram asa la picioare, chiar e o problemă celulita? Si vreau să precizez: eu mănânc doar sănătos adică stau la țară si doar din grădină si curte mănânc, de cumpărat doar pâine. Mezeluri sau pateuri sau etc nici nu îmi permite corpul. Anul trecut am făcut intoxicație de la un iaurt Activia (parca) cu nuci laughing) iaurt mănânc, dar rar si de ăla simplu sau cu cirese de la Kaufland, produs făcut de ei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici o problemă.

| Ene_Robert_Marian_1997 a răspuns:

Faza este ca esti scunda la varsta ta, da si esti grasuta( nu vreau sa te jignesc), uite unele persoane au acceasi problema ca tine

| Madhu explică (pentru Ene_Robert_Marian_1997):

Nu am luat-o ca jignire că nu sunt genul laughing) eu am avut ceva probleme la inimă (suflu) de la nastere si m-am dezvoltat super greu până la 8 ani apoi când m-am dezvoltat aveam coapsele mai plinute