| Mazarro a întrebat:

Am auzit ca daca bei ou crud te ingrasi. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Mitul de la oul crud vine de la faptul ca oul contine multe proteine si se considera ca daca este gatit se pierd din proteine si asa s-a ajuns aici. Oul nu ingrasa si in plus ouale crude pot provoca boli destul de grave deci iti recomand sa fierbi/prajesti ouale inainte de consum si 100% proteinele nu vor disparea si nu ajuta nici pentru ingrasat. Succes

5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu asculta toate zvonurile,este total fals.
Oul crud este consumat pentru corzile vocale, în cele mai multe cazuri. Nu are ce să îți facă oul crud.
Poți să bei liniștită, nu îngrașă!

Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu stiu pentru ca daca eu beau asa ceva mor sigur

| Coco2730 a răspuns:

Doar daca mananci atat de multe-peste 15- incat energia pe care o primesti de la ele sa fie mai mare decat cea consumata.

| Geany_7021 a răspuns:

laughing cu siguranta nu te ingrasi ci doar iti "ungi" coardele vocalewinking

| Mazarro explică:

Linistit...ca sunt baiat laughing