| anonim_4396 a întrebat:

Tin regim cu Herballife si am auzit ca dupa intreruperea pastilelor te ingrasi mai mult. Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am o colega care in cursul tratamentului a facut leziuni hepatice si leziuni renale destul de grave. Mare atentie la acest regim, va poate pune viata in pericol, este foarte solicitant pentru ficat si rinichi si daca cumva aveti o problema latenta cu aceste organe, aceasta problema se va agrava.

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite caz concret cumnata mea a tinut regim cu herballife si pot sa-ti spun ca s-a ingrasat chiar mai mult cu 5 kg ca la inceput, chiar daca facea tratament de mentinere; Ceea ce iti pot recomanda eu sint acele pastile de SLIM(cutia este verde si are pe ea fructe), gasesti la orice punct de naturiste, pot spune ca se slabeste 10 kg intr-o luna(si poti manca orice)numai ca nu prea ai pofta in schimb consumi foarte multe lichide.Sanatate.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, poate sa se intampla, daca faci intrerupere brusca!
La fel se intampla SI la intreruperea brusca a sportului: organismul "obisnuit" produce in continuare, din inertie, dar consumul=0!

| sidy a răspuns:

Cel mai important lucru este ca dupa ce termini cura pentru slabire, sa urmezi NEAPARAT si tratamentul de mentinere! Obligatoriu!

| andrada_8748 a răspuns:

Nu este adevarat.In timpul curei mi-am format un al regim de viata si cind am terminat deja ma obisnuisem cu acel stil.Toata treaba este sa nu faci excese f. mari in perioada de mentinere.