| Elly007 a întrebat:

Am auzit ca erste un vaccin care se face in clasa a8a si daca fumezi ti se umfula mana.thinking E adevarat?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se face un vaccin, nu are legatura cu fumatul, ci cu tuberculoza.

Abh
| Abh a răspuns:

Cine te-a speriat in halul asta merita o medalie!

| AdelinaC a răspuns:

Nu stai linistita, cunosc fete care au facut vaccinul, fumau si nu li s-a intamplat nimic.

| Andruşcă a răspuns:

Nu exista asa ceva si nici nu va exista prea curand un astfel de vaccin.Ala(sau aia) care ti-a zis a vrut doar sa te faca sa te lasi de fumat(ceea ce si trebuie!) mintindu-te.
Sau probabil era vorba de vacinul de TBC(tuberculoza) si n-ai inteles tu bine.La vaccinul de TBC ti se umfla mana daca esti bolnav.

| Blake1 a răspuns:

Nu e adevarat! nu are nici o legatura( cu toate ca sunt de parere ca nu ar trebui sa fumezi de la varsta asta da ce sa faci e o lume libera asa ca na. se face in picioru stang( eu asa stiu si asa l-am facut nu are cum sa fie altceva.{app din ce oras esti?}). eu l-am facut acum( bine pentru ca anul trecut nu stiu ce so int si nu l-am facut) si e nasooollll.nu vreau sa te sperii da asta e adevaru. cel putin nu stiu eu chiar azi l-am facutstraight face si era acolo o asistenta nebuna care se urla la mine ca nu stiu ce nu are timp sa stea dupa mine ca ea mai are de vaccinat 2 clasechatterbox ...parca eram gaini sau purcei...deci sincer tata e medic veterinar si el nu face o injectie unui caine cum mi-a facut pr****a asta mie vaccinu.asa trecand peste acest amanunt marunt.acum de ex ma doare picioru pentru ca aveam muschiu incordat(ma doare doar daca fac efort cu el adica daca as vrea sa alerg, sa stau cu piciouru sub mine). cred si eu cand o auzeam acolo cum se urla. but don't worry be happy. poate ai noroc si iti face vaccinu o fiinta draguta.

ps: nu tine muschiu incordat.stiu ca e aproape imposibil DAR

bafta!:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate umfla putin mana in locul respectiv la unele persoane, dar nu fumatul e de vina pentru lucrul acesta.