| Skarr a întrebat:

Am auzit un sunet puternic sa zicem cu o ureche. Si a inceput sa tiuie si sa o simt de parca e blocata intr-un fel si aud mai incet. Mi-am pierdut din auz sau e ceva temporar >?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"un sunet puternic sa zicem cu o ureche...Mi am pierdut din auz sau e ceva temporar >?"

pare ceva grav, du-te la un orl-ist!

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu strica un consult la ORL. Pare a fi ceva temporar, dar mai bine mergi sa verifici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai timpanul spart

| Skarr explică (pentru anonim_4396):

Nu a fost asa de puternic. Doar mi s-a infundat sau ceva. Inca auzeam dar mai incet decat cu cealalta ureche.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skarr):

Nu poți ști. Eu il am spart.
E posibil să fie de la ascultatul muzicii in casti, îndeosebi cele in-ear. Am si eu o pereche. Bluetooth. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tinitus nu ai ce sa mai faci o sa ramai cu țiuitu toată viața

| Madesz a răspuns:

Ti s-a infundat urechea, asteapta si isi revine

| NoisyLight a răspuns:

Cum adică "să zicem cu o ureche"? Poți să auzi și cu un ochi?

| Catrice a răspuns (pentru NoisyLight):

Poate aude cu gura...

| Skarr explică (pentru NoisyLight):

Voiam sa zic ca doar cu o ureche nu ca poti sa auzi cu altceva