| Calalb_Andrian_1994 a întrebat:

Am avut cu 2 luni in urma operatie la apendicita spuneti-mi va rog dupa cit timp am voie sa servesc Vin moldovenesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti chelner sau picolo poti servi oricand orice la mese, nu ai restrictii.
daca intrebarea ta era cand poti tu bea vin, poti deja bea un pahar, la ocazii, fara a face exces.

| onasis1961 a răspuns:

Acum de sărbători, poţi să bagi la greu.

| titisan70 a răspuns:

Poti imediat dupa externare, vinul moldovenesc este chiar indicat pentru refacerea organismului