| anonim_4396 a întrebat:

Am avut fractura 1/3 iar doctora pe radiografie a zis ca e mai mult o contuzie si ca nu prea vede fractura..am avut ghips 3 sapt si acum l-am dat jos si nu pot sa indrept mana si ma doare incheietura si m-a pus sa port un suport pentru mana.
Cum pot sa îmi îndrept mana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie fizioterapie

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Asistenta aia a zis s-o țin 10 zile intr-un suport pentru mana si uneori sa o mai mișc sa incerc sa o indrept

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am avut probleme cu ambele picioare si mi-a trbuit ani sa ma recuperez daca nu m-am dus la fizeo si kineto

| xMeee a răspuns:

Bună, un vecin de al meu a fost la fel sau lui i-au spus că trebuie operat și s-a dus la chinetoterapie și nu s-a operat, eu spun să încerci chinetoterapie te învață cum să se obișnuiască muschii cu situația data prima dată și se și îndreaptă, cred că și el asta a avut, nu s-a îndreptat și de aia i-au propus operație, dar acum e foarte bine și nu mai are așa probleme, sunt exerciții pe care le înveți cam peste o lună și le faci după acasă. ( p.s și eu fac chinetoterapie eu am problemă cu coloana, dar pot să spun ca sunt foarte bine și îmi place acolo ). Succes