| мямιѕтєяισѕ a întrebat:

Am avut o capusa pe cainele meu ca de 2 cm cam mare nu credeti deci am scos-o de pe el i-am dat cu ceva anti capuse credeti ca e de ajuns? cainele nu a vomittat mananaca si se smite bine deci mai trebia facut ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackRose95 a răspuns:

Ai grija ca daca nu ai scos-o bine (i-a ramas capul acolo) nu ai rezolvat nimic. Mai verifica prin zona aia sa vezi daca e ceva.

http://www.animalutze.com/articole/capuse-la-caini.php

| JohnnyBi a răspuns (pentru BlackRose95):

Daca i-a dat cu spray special pentru capuse, presupunem si noi ca a scapat de capul de la capusa. adevarul e ca daca ramane capul, se regenereaza toata (nu neaparat capul, ci doar acul sau poate regenera toata insecta).

4 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Nu mai trebuie facut nimic oricum caini sunt mai imuni la capuse cu mult decat oameni.

| Darcos a răspuns:

Daca vomita crezi ca e de la capuse sau de la spray anti-capuse? NU E DE LA ASTA

Tot ce trebuie sa faci este sa-l verifici de capuse mai des...Ele pot scapa si de spray...

| мямιѕтєяισѕ explică:

Astept mai multe raspunsuri dar sunt curios ce cauze ar putea cauza capusa daca imi dai un sait iti dau funda direct