| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o operaţie la măsea ( extragere de chist şi extracţia măselei ) şi m-a cusut normal acolo, însă de o oră de când sunt acasă încă îmi curge sânge. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine o compresa apasata acolo vreo 2 ore, e normal sa mai sangereze dupa doar 1 ora

| Afrikanu a răspuns:

Pune-ti un tampon de vata de marimea unei bomboane unde a avut loc extractia si tine-l presat cam vreo 2 ore pana se opreste sangerarea. Insanatosire gravnicabig grin

| Raluka_Uka_1995 a răspuns:

Mama mea este asistenta de medic stomatolog si i'am cerut si ei parerea si a zis ca este foarte normal, poate sa iti curga si mai mult de o ora, depinde de la pacient la pacient :3 Sper ca ti-am fost de ajutor :3 :**

| Emmeii a răspuns (pentru Raluka_Uka_1995):

Heii, ce drăguţ. ^^. Mulţumesc mult!

| Ssimbass a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi normal dar iti recomand variantele de mai jos :
1. Du-te din nou la control
2. Daca sangereaza mult si mult timp neaparat du-te!
3. Daca nu curge mult si foarte putin nu iti face nici o grija, dar sa nu deranjezi locul
4. Daca te doare du-te la medic
Funda?