| Nikitovic a întrebat:

Am avut probleme cu apendicita dar nu am mers la doctor. Dupa aproximativ un an am facut analize si mi-a iesit rezultatul la leucocite in limite normale. Dar si acum, din cand in cand, simt dureri in acea zona.S-ar putea ca acum sa nu mai am probleme cu apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Daca faceai apendicita si nu mergeai la doctor faceai penitonita. Daca faceai penitonita ori ajungeai la spital cu SMURD-ul ori mureai in casa.

Deci tu nu ai avut niciodata apendicita, daca te-a durut sau te doare in partea dreapta e de la altceva ce n-are legatura cu apendicita.

| Nikitovic explică (pentru Andruşcă):

Multumesc pentru raspuns!

| denisamaria12 a răspuns:

Buna,leucocitele si mie mi-au iesit 6000 si m-am operat de apendicita, iar surpriza la mine a fost ca mai aveam putin si dadeam in peritonita deci nu se ia dupa leucocite.Eu te-as sfatui sa te operezi pana nu se sparge apendicul si vei avea probleme.Eu tocmai ce am iesit din spital acum o saptamana pentru ca am fost operata de apendicita.