| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un vis foarte urat azi-noapte: ma certam foarte tare cu parintii mei si ma taiam pe maini pentru ca voiam sa mor, apoi plangeam si ma SUFOCAM in somn. De doua ori m-am trezit dupa ce am visat ca nu am aveam aer... ma chinuiam sa respir (in vis), insa dupa ce ma trezeam, puteam respira normal. Ce poate fi? E pe fond nervos sau e altceva? Mentionez ca trec printr-o perioada foarte stresanta. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Pai da, poate te framanta ceva foarte tare in subconstient, daca tot zici ca treci printr`o perioada stresanta. Sau, poate nu are nicio legatura. Sunt perioade de timp in care visezi in fiecare zi si perioade in care nu visezi, e cam ca si menstruatia.

| nico097 a răspuns:

Tu poti sa spui ca,, cand adormi nu stai cu gandul la nimic dar in constiinta ta iti imaginezi multe eu m-am sufocat in somn si nu puteam sa ma trezesc, aveam fel si fel de vise, dar am ajuns la o concluzie omul are puterea sa se autovindece singur si trupeste si fizic si psihic.Trebuie sa te relaxezi mai mult la lasi ploblemele.Ai grija de tine.

| Electrik22 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri

| CasiBoss2 a răspuns:

Cred ca esti printr-o perioada foarte stresanta.Si eu am visat ceva urat aseara.Am visat ca m-a calcat un tren.

| PaulDaan a răspuns:

Poate se ve intampla ceva de genul asta, deoarece visele se cam adeveresc. P.S. Am raspuns din ce am cam patit si eu(Bine nu toate visele se adeveresc dar visele ''Horror'' se intampla aproape tt timpul de la stres)