| Superior a întrebat:

Ok,am avut la viata mea 5 vise extrem de ciudate.
0. (cand aveam 8 ani, inainte cu 2 zile de Craciun). Eram cu mama si cineva in sufragerie,vedeam un film. Aveam nevoie sa fac pipi si voiam sa merg la baie. Apoi remarc intr-o alta camera,o silueta barbateasca, ce dispare. Apoi corzile vocale-mi sunt. incative, si ma invart ca un titirez cu capul la tavan.
1. (cred ca aveam 6-7 sau 8 ani). Am visat o fantoma ce misca perdelele. Imi chemasem mama si unchiul dar ei nu vedeau nimic cand le aratam dar eu vedeam.
2. (intr-o perioada asemanatoare), Fugeam cu toate rudele mele intr-o casa abandonata de un schelete.
3. (---). Eram privit de un schelete cum stateam in pat.
4. (acum 3 saptamani). Alergam de ceva intr-un parc,ce avea un drum infinit, si cum alergam mai tare, se intuneca mai mult. Stiam ca e ceva in spatele meu. A fost extrem de real. Cand m-am trezit picioarele mele inca alergau si le aveam obosite.
5. (acum o saptamana). Adormisem in jurul orei 18:30, si am dormit o jumatate de ora. Am visat ca m-am trezit in camera unde am adormit,si era bezna afara. Voiam sa ma uit la PC sa vorbesc cu un prieten si calculatorul nu era in priza,pentru ca era bezna voiam sa aprind lumina sa vad cum il bag. Cand sa apas intrelupatorul,dintr-o data cad in genunchi,nu puteam respira corect,corzile vocale erau inactive,iar mana mea era tinuta cu putere de o alta forta. Cand m-am trezit,am tresarit, am observat ca respiram ca si cum in urma cu putin timp aproape ma sufocam, iar mana stransa din vis era putin paralizata si rosie. Acest vis mi-l amintesc de la A la Z si acum.
6.Astazi,de la 13:00 pana la 15:00 am visat ca ma trezisem in aceeasi camera,dar era bezna. Totusi remarc o silueta barbateasca in intuneric. Disparea si reparea. M-am speriat si voiam sa iau contactul cu cineva,eram mort de spaima. Cand sa merg la mama,mi s-a blocat respiratia,corzile vocale si ma uitam constant la tavan,nu puteam misca deloc. Apoi ma trezesc in corpul unui alt om,ce era adult. Iar persoana aceea reaparea iar (silueta). Apoi apar intr-un ocean pe timp de noapte,si tot ies chestii din apa care ma ataca. Era un cutit triplu,cu ea distrugeam ce ma ataca. La un moment dat, a fost un om ce a iesit. L-am omorat si visul s-a repetat. De data asta am observat ca era legat. L-am eliberat. Silueta era extrem de cunoscuta, ca dintr-un vis anterior.
Pentru urmatoarele vise cred asa :
1. Aveam o frica de ceva,dar mamei si unchiului meu nu le era frica, ca nu puteau vedea frica, dar frica mea fata de ceva se manifesta prin acel act.
2. Familia mea a depasit un obstacol in viata.
4. si 5. Cineva vrea sa vorbeasca cu mine,din lumea de dincolo. Ba chiar am calatorit intr-o alta lume, creata special de fantoma, caci semnele ei mi-au ramas si dupa vis.
6.Arata ca am o fire criminala, dar sunt milos si ma opresc la un moment dat.

Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ai spus 5 vise dar ai enumerat de la 0 la 6, deci daca le numaram pe toate avem asa 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6. Deci in total 7 vise, nu 5 cum ai spus tu. Sarind peste asta, nu am reusit sa il citesc pe al 6-lea pentru ca sunt in sufragerie si e bezna totala, iar geamul este deschis, si in timp ce iti citeam visele, am simtit cum cineva sta la fereastra si ma priveste din curte, imi era frica sa ma uit acolo. O sa incerc sa ma uit la anime si sa ignor intunericul de afara. Cat despre visele tale, ce sa zic? Sunt doar vise. Visele nu au o conexiune cu realitatea. Si eu am avut multe vise ciudate, in unul am murit si doar mama ma putea vedea, sau mai bine zis imi putea vedea fantoma, in unul eram alergat de unchiul meu cu un cutit, in unul sora mea a cazut de pe o stanca si a fost atacata de rechini, in unul stateam in pat si o fetita cu parul lung si negru dat pe fata si imbracata in alb se uita la mine si i se vedeau ochii rosii printre suvitele de par si ranjetul sinistru, in altul eram cu o fosta vecina, cu verisorul ei si cu sora mea intr-o casa parasita si am gasit sub podea un fel de pasaj secret si acolo era un cadavru de copil, iar intr-o camera incuiata era o fantoma rea care voia sa ne atace pentru ca i-a gasit copilul pe care ea l-a omorat si l-a ascuns acolo, in alt vis am visat ca picam din cer si am picat pe asfalt intre 4 garduri din metal, si nu ma puteam misca si simteam ca cineva imi respira in spate. Sunt doar vise, nimic din cele intamplate nu s-au intamplat si in viata reala, asa ca am incercat sa nu ma mai gandesc la ele asa de mult. Iti sugerez si tie sa faci acelasi lucru. Visele sunt doar vise, nu ne pot afecta realitatea decat daca stam tot timpul si ne gandim la ele. Daca nu le acordam asa mare importanta, vei vedea ca sunt doar vise si nimic mai mult. Bafta in continuare si incearca si tu sa ai vise frumoase, nu numai cosmaruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste despre paralizia in somn si o sa afli multe raspunsuri.

| NameInUse a răspuns:

Poate ai probleme cu anxietatea.

| Ardereanu_Alexia_1996 a răspuns:

Acestea fac parte din imaginația ta, iar asta sugerează ca o ai foarte bogata, nu ai de ce sa te îngrijorezi

| Superior explică (pentru Ardereanu_Alexia_1996):

Chiar si cand ce mi s-a intamplat in vis, de exemplu ranile, sunt si in realitate?