| coconik78 a întrebat:

Am bronsita, am facut cefort 1g, am niste dureri ingrozitoare de plamani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai du-te la doctor, daca nu tratezi bronsita cat mai repede ar putea sa dea in inceput de Asm, sau ai chiar o pneomonie la plamanii, ai grija si mergi cat mai repede la medicwinking

| ElenePpv a răspuns:

Antibioticele, conform standardelor europene moderne, se iau insotite de un imunomodulator care, pe langa faptul ca anihileaza o parte din efectul imunodeprimant al antibioticelor, le si cresc randamentul. Un exemplu de un astfel de medicament este Wobenzym. Se elibereaza fara reteta si este foarte bun. In plus nu prea are reactii adverse sau contraindicatii.