| Safire17 a întrebat:

Va rog urgent raspuns. Acum aproximativ un sfer deora am cazut cand m-am impiedicat de un prag. Si cum am cazut, din reflez, am pus mana, si mi-am indoit-o de la incheietura. Pe moment m-a durut groaznic, dar acum nu ma mai doare decat putin si o pot misca oricum, dar m-am speriat foarte tare. Ce credeti? Pot avea mana rupta? Trebuie sa merg la spital? Mama a zis ca daca o pot misca sigur nu este rupta, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

S-a umflat?

| RainOfColors a răspuns:

Daca era rupta, trebuia sa te doara foarte tare si acum, si sa nu o poti misca. Deci, mama ta avea dreptate.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca o poti misca, daca durerea e mai mica decat la inceput si daca nu e rosie sau vanata si umflata inseamna ca nu este rupta.
Daca era rupta, nu mai puteai sa stai de durere.
Daca nu trece durerea in 2-3 zile, mergi totusi la un medic, poate fi o entorsa sau o fisura.

| JockerStoica a răspuns:

Si mie mi-sa intasmplat asa dar mana nu ti-s-a rupt ci e doar sclantita daca nu s-a umflat si nu e vanata Nu e rupta Bft sall

| tutisor a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la medic, insa, daca u zici ca nu te mai doare poti sa mai ast cateva zile sa vezi ce se intampla.