| anonim_4396 a întrebat:

Am cosmaruri groaznice in fiecare noapte si nu stiu cum sa scap de ele! Ce imi sugerati?:-ssad Ma trezesc si daca ma culc la loc scap de primul cosmar si vine altul sad

6 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna :] ♥
Urmaresti cumva un serial horror? Sau ai vazut un film horror care te-a speriat foarte tare si te`ai gandit la el mai mult timp?

Eu zic sa consulti un medic.

Poti incerca sa te plimbi pe jos in fiecare seara, inainte de culcare` sa bei un ceai de tei sau o cana de lapte cald cu miere` big grin
Sa nu te uiti dupa ora 10:00 la filme cu violenta, crime, fenomene naturale, fantome, zombie` etc.
Nu te uita nici la imagini horror pe net si nu asculta Hard-Rock sau alta muzica " mai grea" seara.
Cand te culci, gandeste`te la lucruri frumoase, linistitoare. :]

Succes ^^.

| Fl0rIn a răspuns:

Stai si tu vreo 2 zile fara PC si TV si iesi doar pe afara, ar in fiecare zi inainte sa te culci bea o cana de lapte cald si cu un pic de scortisoara. la mine a mersbig grin

| MistiqueAngeL a răspuns:

De fiecare data cand te trezesti roaga-te. Eu asa scap de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey probabil creierul tau e obosit de atat stres si subconstientul tau a fost afectat, asteapta sa mai treaca o perioada de 1 saptamana (maxim), in acest timp fi relaxata, nu te gandi la cosmaruri, si ai sa vezi ca e mai bine. Daca nu trece vb cu parintii tai

| anonimulus a răspuns:

Am incercat si asta mistique angel dar am visat un preot care vroia sa ma omoare pe mine si inca o fata...

| hpfanforever a răspuns:

Inainte de culcare incearca sa te gandesti la lucruri frumoase si spune o rugaciune. Poti incerca sa mergi mai des la biserica, iar daca nu merge, vb cu parintii tai si consulta un psiholog. sper ca te-am ajutat