| cosmin23a a întrebat:

Am de un an doi ganglioni sub barbie, am fost si am facut analizele de sange, dar au iesit bune. Ce poate sa fie? Ati avut asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai niste probleme dentare.

| Nanami利 a răspuns:

Si eu la fel.De vreun an sau doi, si ai mei sunt umflati, si cateodata ma dor.Mi-am facut analizele si au iesit bune, si doctorul a spus ca probabil e din cauza dintilor/maselelor.Asa ca de cateva saptamani ma tot duc la dentist sa-mi resolve problemele, si sper ca se vor dezumfla.Asta ar trebui sa faci si tu, probabil asta e cauza.

| Zeppa03 a răspuns:

E posibil sa fie rubeola, am avut eu si mi s-au umflat toti ganglionii limfatici, inclusiv cei de sub barbie. Si mai am doi submandibulari dinainte sa fac rubeola, unul intr-o parte si unul in cealalta. Deci, daca nu sunt rezultat al rubeolei sunt niste ganglioni normali cat timp nu sunt durerosi. Succes!

| Ghelutza_Ghelu_1990 a răspuns:

Toata lumea are ganglioni asta inseamna ca nu ii ai de 1 an. pana si la picior ai... Cei de sub barbie se umfla mai ales cand mananci/bei ceva rece.