| Rusupaul1991 a întrebat:

Azi mi-am facut analize de sange si au iesit bune analizele, hemoglobina, fierul, calciul, etc! Deci inseamna ca nu am vena sparta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă aveai vena spartă nu mai scriai aici.

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cata legatura are una cu alta, acele analize cu ce numesti tu vena sparta
'vena sparta' medical inseamna ce spun aceste articole:
https://www.catena.ro/cauze-si-solutii-pentru-vene-sparte-pe-picioare
https://www.doc.ro/......-manifesta

| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba au analizele medicale cu o vena sparta?
Daca aveai vena sparta erai plin de sange, fiindca aceea era hemoragie si in 10 minute erai deja mort.

| Lupică27 a răspuns:

Stai linistit frate, doar prostia nu se sparge la noi in Romania, deci poti sa ramai fericit in continuare.

| KovacsB a răspuns:

Un amic avea ceva probleme, si-a facut "toate "analizele si era asa de fericit ca au iesit toate bine.
A doua zi l-a luat salvarea, avea nu stiu ce rahat la o valva la inima, cand deschidea bine cand nu.
Asa ca poti sa faci ceva pe analizele alea.
Analizele la sange spun doar o mica parte din poveste.

| Rusupaul1991 explică (pentru KovacsB):

Si cum e prietenul acela care zici ca avea probleme?

| SuNaM a răspuns:

Troll.

| Mihai0101 a răspuns:

Cine ti-a zis ca ai ceva vena sparta cine a constatat?

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Cine ti-a zis ca ai ceva vena sparta cine a constatat asta un medic?

| MihaiMB a răspuns:

Dacă ți-a ieșit totul bine, de ce te mai întrebi asta?