| Nico632 a întrebat:

Am dureri de cap cu tot cu ochi, nas, frunte deci efectiv ma doare tot capul.
Ma doare îngrozitor de 2 săptămâni.
Tin sa menționez că am si fierul scăzut dar nu cred că mă afecta așa tare si persistau așa mult durerile. Am si amețeli...
Ideea ca acum ceva timp am stat cu geamul deschis si am avut și părul umed...
Pot să pățesc ceva de la curent? O sa-mi treacă?
Mi-e foarte frică...
Abia pot sa mănânc de dureri.
Sunt speriată sa nu pățesc ceva.
A mai avut cineva așa dureri de cap si sa persiste 2 săptămâni?
Ideea e ca nu mă lasă deloc.
La meningita sunt aceste simptome si dureri tot capul?
Vreau sa ma fac bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La medic sau al spital de ce nu mergi?
Nu crezi ca este nromal sa ceri ajutorul unui medic in loc sa vii pe un forum de copilasi, sa le spui ce te doare?

| Caro34 a răspuns:

Du-te la medic ca sigur ai o sinuzita! El te va consulta si-ti va da tratamentul cel mai bun! De ce trebuie sa stai 2 saptamani cu dureri de cap? Frica nu e o solutie; e o prostie! Numai bine!

| Nico632 explică (pentru Caro34):

Am fost la medic, am fost internată 2 zile în spital am avut perfuzii puse, mi au facut injecții
Tot nu mi-a trecut.
Trebuie să fac un RMN
Doar că iau salariul pe 25 și abia atunci mă pot duce.
Trebuie să am un motiv de îngrijorare? Eu ma gandesc numai la tampenii.

| Caro34 a răspuns (pentru Nico632):

De ce nu iei niște tablete cu fier? Mănâncă niște ficat de pasare cu salata verde, bea sucuri de coacăze, afine, mure vreo câteva luni, apoi refa analizele și vezi cum sunt! Numai bine! Multa sănătate!

| Nico632 explică (pentru Caro34):

Iau feroptim, conține fier, calciu vitamine
Mă bucur că mai sunt și oameni care zic ca trece.
Dacă stai să citești pe net toate porcariile zice ca mâine mori.
Mulțumesc pentru sfat.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai anemie. Consuma suc de sfeclă roșie timp de 2 săptămâni și îți revii!