| anonim_4396 a întrebat:

Am dureri groaznice de picioare,mai exact in zona talpii,parca imi sunt mereu amortite. vreau pareri, care ar fi cauza.nu cred ca e din cauza incaltamintei.astept parerile voastre.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun ca esti femeie.
Si atunci, s-ar putea sa fie exact de la incaltaminte. Incaltamintea fara tocuri duce la aparitia platfusului si... a durerilor in talpi.
Daca vrei incaltaminte comoda, poarta cu tocuri ortopedice (cele pline-talpa intreaga).

| 01092007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu port tocuri decat cand merg la petreceri, destul de rar.de zi cu zi obisnuiesc sa port sandale cu talpa joasa, incaltaminte sport.

| anonim_4396 explică (pentru 01092007):

Incearca sa porti tocuri mai mici la inceput si cum spuneam, cu talpa ortopedica (pentru picior, tocul pare a fi mai mic decit este) pentru a se obisnui treptat piciorul. Contrar unor idei, tocurile fac bine si la coloana, vei merge mai dreapta, coloana nu se va curba. Sanatate.