| alexsweet1234 a întrebat:

Am facut apendicita acum 14 zile(am scos firele)dati-mi si mie o dieta ca nu mi-a spus doctorul decat pentru saptamana asta a rog frumoss! Dau funda celui mai bun raspuns dar si printre cele mai rapide

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonelaUrsu1 a răspuns:

Mananci putin la fiecare masa dar iei mese dese. Bei apa fara sucuri acidulate sau nu.

Alimente de evitat: mazare, fasole, dulciuri, sucuri acidulate, orez, alcool.

Poti manca carne fiarta de pui, iaurt, ou fiert, legume fierte, ciorba si supe.

Ideea e sa nu te constipi si sa nu mananci ceva greu digerabil.
Da, si fara efort. Cel putin 1 luna sa nu ridici, sari, etc