| anonim_4396 a întrebat:

Am facut colonoscopie pana la 60 cm si a iesit bine,m-a trimis la entero ct pentru a depista boala crohn sau enteropatia glutenica, am 17 ani si nu ma primeste, intestinul iritabil se poate vedea prin colonoscopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Vreau si eu sa fac o colonoscopie pentru ca am probleme cu burta, dar mi-e frica...cum a fost? imi poti da detalii? Multumesc frumos!

| MariusStefan25 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Fara anestezie sau cu una prea mica(de exemplu mie mi-au injectat 2 grame) este dureros(simiti ca buseste) cu anestezie totala am inteles ca te adoarme de tot, dupa te trezesti in salon ca nou

| Floreenofficial a răspuns (pentru MariusStefan25):

Multumesc! In legatura cu problema cu intestinul iritabil cred ca se poate vedea colonoscopia fiind cea mai buna procedura, mai buna ca ecografia, dar de ce nu te primesc? esti prea mic ca varsta?

| MariusStefan25 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Sunt minor, intestinul iritabil se poate vedea la colonoscopie?, nu cred

| Floreenofficial a răspuns (pentru MariusStefan25):

In mai putin de un an nu vei mai fi minor. happy