| TruscaGabriel3 a întrebat:

Salut acum 4 saptamani am sarit de undeva si am suferit o fisura de tibie sau o entorsa de glezna(am fost prima oara la mine in oras au zis de fisura si dupa am fost in Timisoara si au zis entorsa de glezna) si acum nu ai am echilibru ce este de facut, ce exercitii ii recomandati? Am avut piciorul in ghips 3 saptamani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Da,in limbajul lor a se vindeca inseamna ca osul este refacut, dar nu poti forta osul si ligamentele cel putin 6 luni, si nu vad de ce vrei sa-ti faci rau fortandu-l, esti sportiv de performanta? Daca nu, lasa natura sa lucreze si ai rabdare, nu se reface la comanda.

4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Sa nu te lasi cu greutate pe el un timp pana se reface osul, fara exercitii, cat mai multa pauza si va reveni la normal.

| TruscaGabriel3 explică (pentru giony54):

Dar cand l-am scos din ghips am fost si am mai facut o raza si a spus ca s-a vindecat si ca ii totul in regula

| TruscaGabriel3 explică (pentru giony54):

Dar cand l-am scos din ghips am mai facut o raza si a zis ca totul ii in regula s-a vindecat...

| TruscaGabriel3 explică (pentru giony54):

Da dar am mai facut o raza dupa ce am scos ghipsul si a zis ca totul ii in regula s-a vindecat!