| Eduard75 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare celor care se pricep in medicina.
am fost sa iau rezultatele de la analize de sange.
La categoria Hemoleucograma am 27 de categori din care 2 au iesit peste limita.
Volum eritrocitar mediu a iesit 94.20 din 73.00-88.00
Hemoglobina eritrocitara a iesit 31.10 din 24.00-30.00
Am inteles ca au legatura cu anemia.
Cine ma lamureste are funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu au legatura cu anemia, ci dimpotriva, au legatura cu hemoconcentratia. Modificarile arata ca erai deshidratat in momentul recoltarii.

1 răspuns:
| Florentina9210 a răspuns:

Banuiesc ca un personal medical ar fi trebuit sa te lamureasca mai bine, dupa ce ti-a interpretat rezultatul analizelor.