| Lory37 a întrebat:

Am făcut o pauza de o săptămână și ceva, am avut candidoza(am luat tratament și a trecut) iar azi am făcut sex, m-a usturat la început și am labiile mici foarte umflate.
De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Faptul ca labiile mici sunt tumefiate si probabil apare si senzatia de disconfort dureros in momentul atingerii labiilor, s-ar putea sa se datoreze existentei unei infectii cutanate locale. Este cazul sa te prezinti la o consultatie ginecologica mai mult decat necesara dar si binevenita. Multa sanatate!

| Lory37 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar dacă se dezumflat, este ok? Probabil A fost doar de la uscăciune. Adică nu cred ca am infecție deoarece doar la început a usturat, și după am observat ca sunt destul de umflata, ca și de la o iritație

1 răspuns: