| Annnonimm a întrebat:

Am facut un detartraj, doctorul spunandu-mi ca am un pic de gingivita, este normal ca atunci cand ma spal pe dinti inca sa mai imi sangereze gingiile chiar daca am facut acel detartraj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Da, este normal sa sangereze pana cand gingiile se vor reface complet dupa acel detartraj. Sa nu folosesti periute dure. Cauta-le pe cele soft.

| Annnonimm explică (pentru anonimg):

Am inteles, am facut detartrajul joia trecuta si m-am speriat cand am vazut ca tot sangereaza, o sa caut o alta perie de dinti.
Multumesc!

1 răspuns: