Întrebare recomandată | Iulian8913 a întrebat:

Am facut un test de glicemie la un vecin in urma unor simptome de lipsa de concentrare transpiratii si mi-a iesit 58.
Acum am incercat sa mananc dulciuri, cartofi prajitit, degeaba mai rau ma simt.
Pot sa o urc doar daca fumez cate 1 tigara dar nu vreau sa devin dependend de tigari.
Va rog dati-mi niste sfaturi cum as putea sa-mi ridic glicemia.

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu te apuci si bagi in tine in urma unei analize facute asa prin vecini?

Mergi la un medic, fa niste analize corecte si complete pe care sa le interpreteze medicul.

Tigara nu are nicio treaba cu glicemia