| adelinaade05 a întrebat:

Am facut varicela si am foarte multe bubite mai ales pe sani si pe fata si nu stiu de ce? VA rog sa ma ajutati. a si am uitat sa spun ca sunt doar in a 3-a zi de varicela!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fanclub1 a răspuns:

Pentru ca te-ai scarpinat.Trebuie sa iti dai cu,, alcool mentolat,, Sau cu mixtura mentolata.Si nu te mai scarpina! Funda?

2 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Si eu am avut, iar mama nu m.a lasat sa ma scarpin sau sa le rup, pentru ca raman gropite si cu timpul se fc. urate (arati de parca te-ai ars) scz.ca sunt asa directa sanatate.

| adelinaade05 explică:

Nu nu arat de parca as fi arsa .m.am dat cu alcool mentolat nu m.am scarpinat doar le.am atins da ma ingrijoreaza de acum.