| andrei9530 a întrebat:

Am fost acum 2saptamani am fost sa imi fac control la ochi iar cand mi-a pus aparatul pe ochiul stang a inceput sa ma arda ochiul si sa simt o durere f mare. Iar acea arsura o simt si cand ma uit la tv; pc sau telefon. in schimb in natura nu simt acest disconfort. Dece se intampla asta si ce poate insemna?
Si inca o intrebare:
Dece cand misc ochelari (lentilele) prin fata ochilor repede imargine e distorsionata(totul se misca deparca ar fi cutremur) de ce? Cu vechi ochelari nu se intampla asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| tristyboy a răspuns:

Sa inteleg ca ai miopie, si iti sfătuiesc sa nu faci chestia aia cu miscatul ochelarilor, ochelarii noi sunt mai puternici si ochii tai nu sau obisnuit cu lentilele noi, ei se incordeaza mereu. Iar cu senzatia de arsuri, încearcă sa petreci minim timp in fata tv, PC sau telefon, deoarece cu cit dioptriile la lentile sunt mai mari, cu atit mai repede obosesc ochii.