| madalina2666 a întrebat:

Am fost intepata de o viespe, m-a piscat chiar de buza si acum mi s-a umpflat foarte tare, este imensa iar maine trebuie sa ajung undeva! nu pot iesi asa din casa, ce pot faceee? ce tratamente exitsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Freaca locul cu patrunjel verde.

| anadark84 a răspuns:

O picatura de apa cu sare de lamaie, dar nu stiu daca acum dupa ce a trecut atata timp mai are vreun efect.

| herbals a răspuns:

Incearca comprese cu gheata puse pe buza.

| madalina2666 explică (pentru herbals):

Bine. sper sa se desumfle pana mainecrying