| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la medicul de familie pentru ca vreo 2 zile am avut dureri mari in zona abdomenului. Medicul de familie m-a trimis la un specialist crezand ca am apendicita. Specialistul mi-a zis ca nu am. Am facut "dieta" si mi-a trecut, dar cateodata ma mai doare putin, si simt si eu ce a simtit medicul de familie adica niste parti mai tari in abdomen. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Posibil sa fie de la colon. Atunci cand colonul se irita, abdomenul e mai rigid la palpare. In situatiile usoare, se rezolva cu putin regim. Nu te ingrijora. Se intampla multor persoane.

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te consulte un medic internist/gastroenterolog.
http://www.i-medic.ro/simptome/dureri-abdominale