| Gabica a întrebat:

Am fost la tara si m-am spalat cu apa de acolo apoi a inceput sa ma manance pielea si in locul in care ma scarpin mi sa fac mici umflaturi. Mi-am dat cu un unguent, dar nu m-a ajutat cu nimic si nu am reusit sa ajung la dermatolog. Ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RockaruL a răspuns:

Pai nu e bine sa te speli cu apa de oriunde ca aceea in care te-ai scaldat tu cred ca avea vreun virus...du-te repede sa te vada un dermatolog! Nu vreau sa te sperii dar nu faci glume cu boala...